
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 5.20 mm x 20.00 mm |
| Type | Fuse |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 3.15 A |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Color | Clear, Silver |
| Packaging | Bag |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 1236
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12422
Ext.Price$0.12422
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12422 | $0.12422 |
| 10 | $0.06211 | $0.62110 |
| 50 | $0.05603 | $2.80150 |
| 100 | $0.05054 | $5.05400 |
| 500 | $0.04336 | $21.68000 |
| 1000 | $0.03870 | $38.70000 |
| 3000 | $0.03689 | $110.67000 |
| 5000 | $0.03516 | $175.80000 |
| 10000 | $0.03352 | $335.20000 |
